Tatrzański Park Edukacyjny – Mała wielka przygoda

Jako, że oboje z Żoną bardzo lubimy przyrodę i zwierzęta wybraliśmy się z żoną do Tatrzańskiego Parku Edukacyjnego. Od dłuższego czasu intrygowało mnie to miejsce, ale jakoś nigdy nie było okazji. To mini-zoo usytuowane nieopodal Wielkiej Krokwi było dla mnie nie lada zagwozdką. Kto u licha buduje zoo pod Parkiem Narodowym?! Czy to kolejny pic na wodę, by tylko ściągnąć turystów? Od razu mówię, że nie! Jest to bardzo ciekawe miejsce, choć zupełnie inne niż zoo, w których bywałem w rodzinnym Poznaniu.

Czy warto odwiedzić Tatrzański Park Edukacyjny?

Jest to nieduży obiekt, który da się spokojnie obejść w niecałe 20 minut. Dla zmęczonego górskimi wycieczkami turysty lub rodziców z dziećmi jest to atut, nie wada. Niech jednak nie zmyli Was mały obszar parku. Spędziliśmy w nim bite 4 godziny! Podejrzewam, że gdyby nie fakt, że wybraliśmy się tam przed obiadem spędzilibyśmy tam co najmniej dwie kolejne. Gorąco polecam!

Co można zobaczyć w ogrodzie?

Na zwiedzających czekają m.in: owce, kozy, kozioł, łanie, jelenie, świstaki, króliki, ptaki drapieżne oraz przeurocze dwa liski. Na najmłodszych czeka też wiele gier edukacyjnych oraz ciekawy świetnie wyposażony pawilon zabaw. Dla tych troszkę większych i starszych co kawałek znajduje się ławeczka lub jakieś inne siedzisko. To istotne, bo za sprawą niesamowicie ciekawych prelekcji i pokazów spędzicie w parku dużo czasu. Nam udało się obejrzeć trening i spacer z lisem, trening sokolniczy oraz karmienie świstaków. Dowiedziałem się też wiele ciekawostek zoologicznych, o których nie miałem pojęcia. Nie wspomniałem, że przy wejściu można pobrać (za dowolną opłatą) karmę do karmienia zwierząt kopytnych. Legalne karmienie zwierzaków sprawiało, że podchodziły do samych barierek i bez problemu można było pogłaskać kozę, czy chwycić jelenia za poroże. No, jak dla mnie, 35 letniego cepra z miasta pyry – ogień! Żonie też bardzo się podobało. Serdecznie polecamy! Codzienną rozpiskę atrakcji znajdziecie na fanpage’u Tatrzańskiego Parku Edukacyjnego.

Godziny Otwarcia Tatrzańskiego Parku Edukacyjnego

 

W sezonie letnim od 01.07.2020 do 01.10.2020:  od godziny 10:00 do godziny 19:00

Cennik biletów Tatrzańskiego Parku Edukacyjnego *

 

Bilet normalny: 20 zł. Bilet ulgowy: 15 zł.
Ulga przysługuje dzieciom i młodzieży od 3-26 roku życia, emerytom, rencistom oraz osobą niepełnosprawnym (tylko za okazaniem ważnej legitymacji)
Bilet 2+1: 50 zł (2 rodziców + dziecko)
Bilet 2+2: 63 zł (2 rodziców + 2 dzieci)
Dzieci 0-3 roku życia: 0 zł
*cennik ze strony tpe.edu.pl  lipiec – wrzesień 2020.

Galeria zdjęć Tatrzańskiego Parku Edukacyjnego

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Moje zdjęcia na Twojej ścianie!

Zdjęcia mojego autorstwa możesz zamówić w formie fotoobrazów i najwyższej jakości wydruków fotograficznych.

Zobacz

Kursy fotografii krajobrazu

Chcesz nauczyć się robić zdjęcia? Nauczę Cie! Zobacz ofertę indywidualnych warsztatów i konsultacji fotograficznych!

Sprawdź

Sesje zdjęciowe od Fotografa Krajobrazu

Jesteś w Zakopanem z rodziną lub przyjaciółmi? Chcesz dobrej jakości pamiątkę z Giewontem w tle? Buduje portfolio górskich sesji plenerowych. Możesz liczyć na spore rabaty!

Sprawdź

Nie znaleziono żadnych wyników

Nie znaleziono szukanej strony. Proszę spróbować innej definicji wyszukiwania lub zlokalizować wpis przy użyciu nawigacji powyżej.